KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16003080
nr 1600 3080
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
Stadsmotiv. Signerad, daterad -05. Gata i staden Quattro Castella, inspirerad efter konstnärens första resa till Italien. Akvarell, ca 24x36,5 cm. Försäljningen sker till förmån för välgörenhetsprojektet 'Art for the Future'. Yttermått inklusive ram: 36x49 cm
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 februari 2024
kl 20:30:33
22/2 14:57:45